RPZ İSTANBUL'17

Türkiye’nin dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerinin reklam ve pazarlama dünyasına adım attıkları Reklam ve Pazarlama Zirvesi; her sene bir adım daha ileriye hedefiyle alanında uzman kişileri ağırlar. İlham veren konuşmacılarıyla ilk defa 2012'de ortaya çıkan ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Oditoryumu'nda düzenlenen etkinliğimiz, 2013'ten itibaren iş dünyasının havasını daha yakından solumak amacıyla kampüs dışında gerçekleştirilmeye devam etmektedir. Bu güne kadar holdingler, oteller ve kültür merkezlerini kendine yer edinmiş olan Reklam ve Pazarlama Zirvesi'nin bu yılki adresi Beşiktaş Deniz Müzesi'dir. Genel katılımcı profilini üniversite öğrencilerinin oluşturduğu organizasyonumuza akademisyenler, özel sektör çalışanları ve basın yayın organlarından da katılım sağlanmaktadır.

 MediaCat tarafından 2016 “Yılın Yeni Nesil Ajansı” seçilen, yerel ve uluslararası yaratıcılık festivallerinden ödülsüz dönmeyen Tribal Worldwide İstanbul’un Ajans Başkanı ve Yaratıcı Yönetmeni Arda Erdik, gündelik hayatımızın her anında, iş hayatında ve reklamcılık sektöründe değişik konularda karşımıza çıkan birbirine zıt ancak tercih gerektiren iki farklı seçenek ve sonuçlarının insanı nasıl etkilediğini anlatarak ilk oturumda sahne aldı.

İkinci oturumda Ana Sponsorumuz Yıldız Holding’in global şirketi pladis’in Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya’dan sorumlu Pazarlama & İş Geliştirme Direktörü Nihan Erdiven, bisküvi ve şekerleme sektöründe dünyanın bütün bölgelerinde aktif rol oynayan pladis’in oluşumu, gelişimi, sahip olduğu değerleri ve hedef politikalarını katılımcılarla paylaşarak zirvemizde yer aldı.

MediaCat tarafından Türkiye’nin 30 yaş altı en yaratıcı 30 isminin belirlendiği “30 Under 30” listesine seçilmiş olan Y&R Team Red İstanbul’un genç Reklam Yazarları Can Arabacılar ve Uğur Sönmez, sohbet havasında soru cevap olarak yer aldıkları üçüncü oturumda, farklı alanlardan reklamcılık sektörüne nasıl başladıklarını, bir reklam takımının birlikte nasıl çalıştığını, ülkemizde öne çıkan 4 Bucak G’yi ve ülkemize ilk defa Cannes Lions Grand Prix kazandırdıkları Vodafone Kırmızı Işık’ın perde arkasını bizlerle paylaştılar.

Türkiye’nin önde gelen reklam müziği ve jingle bestecilerinden Jingle Jackson Kurucu CEO Emre Irmak ve Kristal Elma 2016’nın en çok ödül toplayan ajansı TBWA\ISTANBUL Chief Creative Officer & Cannes Lions 2016 Jüri Üyesi İlkay Gürpınar, aramızda yer aldıkları 4. oturumda marka isimleri, fonetiği ve hitap etmek istedikleri kitleye göre reklam jingle’larının nasıl hazırlandığını canlı performansla göstererek izleyicilere eğlenceli bir oturum yaşattılar.

Beşinci oturumda hem pazarlama hem de insan kaynaklarıyla ilgilenen bir konu olan Employer Branding ve Vodafone’un bu konudaki şirket politikasını ve stratejisini aktarmak üzere Vodafone TR Head of Capability Hande Yalgın zirvemizde bizlerle birlikteydi.

Altıncı oturumda Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya’dan sorumlu Marka Direktörü Yiğit Yokuş, Coca-Cola’nın Türkiye pazarındaki yerelleştirme politikaları, bu konuda esinlendikleri kaynaklar ve ülke kültürüne göre reklam stratejilerini katılımcılara yansıtarak global bir markanın ülkemizdeki konumuna değendi.

Story Telling konusu ile yedinci ve son oturumda izleyicilerin karşısına çıkan Medina Turgul DDB’nin Yaratıcı Yönetmeni Kurtcebe Turgul, reklam ve kısa filmlerde aktarılmak istenenlerin hikaye olarak nasıl karşımıza çıktığına, bu hikayelerin nasıl oluşturulduğuna, yer alan karakterlerin hikaye örgüsüne sağladığı katkıya değinerek Reklam ve Pazarlama Zirvesi, 2017 için perdelerini kapatırken katılımcıların dikkatle izledikleri bir oturum sergiledi.

RPZ İSTANBUL'17 TANITIM VİDEOLARI

KONUŞMACILAR

plus

Arda Erdik

TRIBAL WORLDWIDE İSTANBUL

plus

Nihan Erdivan

PLADIS GLOBAL

plus

Can Arabacılar

Y&R TEAM RED İSTANBUL

plus

Uğur Sönmez

Y&R TEAM RED İSTANBUL

plus

Emre Irmak

JINGLE JACKSON

plus

İlkay Gürpınar

TBWA\ISTANBUL

plus

Yiğit Yokuş

COCA-COLA TÜRKİYE

plus

Kurtcebe Turgul

MEDINA TURGUL DDB

plus

Yüce Zerey

Hepsiburada.com

plus

Tunç Berkman

Vestel

plus

Barış Gökpınar

Samsung

plus

Ender Merter

İlancılık

Ana Sponsor

yildizholding

Diğer Sponsorlar

pladis
tribal-ww
simitsarayi
medinaturgul
haribo
nescafe
havadayiz
magnetic
live
tbwa
vodafone
yNristanbul
lipton
uno
codemodeon
bypass
beyoglu belediyesi
balance-production
cocacola
saray
yvesrocher
vialand
droetker
vivdent
nocbilisim
headergoal
besiktas belediyesi
hp
ulker
jinglejackson
unilever
mcvities
AllDayWiFi
machine
basaksehir
liderozet

Medya Sponsorları

sabah
Kariyernet
sosyal-medya-kulubu
Digital Age
intown
pazarlamasyon
SDN
ceotudent
mediacat
ekonomist
hurriyet kampus
yeni dunya
lookscreens
marketing-turkiye
brandage
Campaign jr
dijital ajanslar
yenigun
pazarlama-turkiye
cumhuriyet
fortune turkiye
pazarlama 3.0
Uni aktivite